Unakit Taşının 18 Şaşırtıcı Faydası

Unakit Taşının 18 Şaşırtıcı Faydası

Unakit Taşı nispeten yeni keşfedilen bir taş olup doğal olarak iki mineral olan pembe feldispat ve fıstık yeşili epidotu’nun birleşmesinden oluşur.

Unakite Stone olarak bilinen bu taş, sağlıklı üreme sistemini güçlendirdiği ve hamileliği kolaylaştırdığına inanılan bir taştır. Genel olarak ABD’de çıkarılan bu taş Brezilya, Çin, Sierra Leone, Güney Afrika’da bulunmaktadır.

Unakit taşı, kötü alışkanlıklarınızı yavaşça ortadan kaldırmanıza ve fiziksel hastalık olarak ortaya çıkabilecek durumlara engel olur. Olumsuz duygulardan ve düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olarak, duygusal dayanıklılığı desteklemek için mükemmel bir taştır.

Unakit Taşının Özellikleri

 • Negatif enerjinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Stresli ve kaygılı dönemlerde iyi hissetmenizi sağlar.
 • Ruhsal ve fiziksel yaşamlar arasında bir denge kurmaya yardımcı olur.
 • Duygusal acılarınızı serbest bırakır.
 • Kalp çakralarınızı açar.
 • Öz sevgiyi ve merhameti arttırır.
 • Bulunduğunuz ortamın havasını yumuşatır doğal olarak sizi sakinleştirir.
 • Elektromanyetik dumanın etkilerini azaltır.
 • Hamile kadınlara enerji ve güç sağlar.
 • Anne karnındaki bebek ve yeni doğan çocuklar için faydalıdır.
 • Hücresel düzeyi rahatlatır.
 • Kilo alma problemi olanlarda iştah açtığı bilinir.
 • Kadınlarda ürüme sistemini güçlendirir.
 • Saç uzamasını hızlandırır.
 • Kasları gevşetir.
 • Kalp için oldukça faydalıdır.
 • Üreme sistemindeki sorunları tedavi edebilir.
 • Doku büyümesine yardımcı olur.

Unakit bir vizyon taşıdır. Duyguları maneviyatla dengeler. Unakit gerektiğinde topraklama sağlar. Kadınlarda doğumu kolaylaştırır, ruhsal ve psikolojik sorunların büyümesini engelleyebilir. Eğer devam eden sorunlar varsa tedavi sürecinde yardımcı olabilir.

Unakit kişiye sağladığı enerkiyle büyük hastalıklardan kurtulmaya ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. Unakit, kilo problemi olanlar için kilo alımını artırır. Ayrıca cilt dokusunun ve saçların uzamasına da yardımcı olur.

unakit taşı görüntüsü
Örnek unakit taşları (işlenmiş).

Unakit Taşı Nasıl Kullanılır?

Duygusal olarak depresif veya endişeli hissediyorsanız, bu kristalleri kullanmak stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudunuzda biriken fazla enerjiyi atmanıza yardımcı olur.

Meditasyon sırasında psişik bir doğaya sahip olduğu bilinen taş çeşitlerinden biridir. Ayrıca bu taşların rengi farketmeksizin günlük meditasyonunuzu yaparken kullanılabilir.

Unakit Taşının Diğer Faydaları

Unakit Taşı, uzun bir hastalık döneminde kilo verdiyseniz kilo almanıza yardımcı olduğu bilinmektedir. Sadece kilo problemi için değil herhangi bir dönemde hastalandıysanız ve şimdi iyileşme sürecinden geçiyorsanız, bu taş normal yaşama dönmenize yardımcı olacaktır.

Bu taş kalp ve akciğerlerin iyileşmesine yardımcı olmak için mükemmeldir ve yaralanmalardan kurtulmaya yardımcı olabilir.

Unakit Taşının Kimyasal Özellikleri

Bu metamorfik kaya, granit hidrotermal aktivite ile değiştiğinde oluşur. Epot – epidot / epidotize granit olarak da adlandırılır. Yeşil epidot, pembe ortoklaz feldispat ve berrak kuvarsı karışımından oluşur. Manyetit veya zirkon gibi eser miktarda bileşen içerebilir. Bir kaya olarak (değerli taş veya element değil), unakit kristal formlarında değil, sadece kütlelerde bulunur. Unakit yatakları sadece ABD’de değil Brezilya, Çin, Sierra Leone ve Güney Afrika’da da bulunabilir.

MineralOrtoklaz feldspat, potasyum alüminyum silikat, epidot, kalsiyum alüminyum demir silikat hidroksit ve berrak kuvars
Kimyasal bileşimKALSI308, Ca2(Al, Fe)3(SiO4)3(OH) ve SiO2
RenkPembe / salmon rengi / pişmiş toprak rengi ve beyaz benekler ile yeşil karışımı
Sertlik6-7 (Mohs)
Yer çekimi2,85 – 3,20
Kırılma indisi1.525 – 1.760

Unakit Taşının Bakımı (Temizliği)

Değerli yada şifalı taşların nasıl temizleneceği hakkında güzel bir anlatım.

Unakite gözenekli bir taş değildir, ancak kompozit yapısı nedeniyle kimyasal temizleyicilere karşı hassas olabilir. Ultrasonik ve buharlı temizlik kullanmaktan kaçının, çünkü unakit darbe altında parçalanabilir.

Isı bu taşın renklerini değiştirebilir. Yumuşak sabun ve ılık su içeren yumuşak bir bez veya fırça kullanmak önerilir. Hafifçe yıkanan taşı, yumuşak bir pamuklu bezle kurulayın.

Benzer İçerikler

Kullanıcı Yorumları: Unakit Taşının 18 Şaşırtıcı Faydası
 1. Yazar: Eslem

  Kantaşı ve Unakit taşı arasındaki fark nedir?

  • Yazar: 5N1B Medya

   Her iki taşta farklı özelliklere ve türe sahip değerli taşlar sınıfındadır. Kan taşı, arka plan rengi yeşilden kahverengiye doğru değişen, içinde kırmızı benekler bulunan, kan sıçraması gibi görünür.

   Unakit, bazı değişiklikler geçirmiş bir granit biçimidir. Epidot ve ortoklaz feldispat içeriğinden pembe lekeler ile karıştırılmış, belirgin şekilde yeşil renge sahiptir.

   Görsel olarak kan taşı (blood stone) daha çok tercih edilir. Ancak özellikleri bakımından farklıdır.

 2. Yazar: Sibel

  Merhaba, 22 yaşındayım. 2 senedir evliyiz, eşimle son 1 yıldır denememize rağmen çocuk sahibi olamıyoruz. Ailelerimiz çok istiyor ama kısırlık durumunu onlara söyleyemiyoruz. Artık her şeyi denedik bir tek unakit taşı kaldı. Ne olur yardımcı olun bu taş gerçekten bu konuda etkili mi?

  • Yazar: 5N1B Medya

   Merhaba, diğer tüm taşlar gibi unakit taşının da bahsedilen faydaları kısmen hurafedir. Tıbben bu duruma bir çözüm bulunamıyorsa bir taştan ümit etmek cahillik olacaktır. Kısırlık durumunun kadında ayrı erkekte ayrı tedavi süreci vardır. Eğer her ikinizde de kısırlık bulunuyorsa alternatif uygulamalar önerilecektir. Bunun da en doğru teşhisini doktorunuz verir. Henüz yaşınızda genç moral bozmaya gerek yok elbet bir çözümü bulunacaktır…

Sizde Yorumunuzu Paylaşın