Koç Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

Koç Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

Zodyaktaki ilk burç olan Koç burcunun varlığı, her zaman enerjik ve çalkantılı bir şeyin başlangıcına işaret eder. Sürekli olarak dinamik, hız ve rekabet arayışındadırlar, işten sosyal toplantılara her zaman her şeyde bir ilktirler. Koç, yönetici gezegeni Mars ve Ateş elementine ait olması sayesinde (tıpkı Aslan ve Yay gibi) Koç burcu en aktif burçlardan biridir.

 • Koç Burcu Tarihi: 21 Mart – 19 Nisan
 • Zodyak Sırası: 1 (İlk)
 • Element: Ateş
 • Renk: Kırmızı, Beyaz
 • Uğurlu Gün: Salı
 • Gezegen: Mars
 • Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan
 • Şanslı Sayıları: 1, 8, 17
 • Şanslı Taşları: Yakut, Elmas
 • Nitelik: Öncü, Lider (Kardinal)

21 Mart ile 19 Nisan arasında doğanlar Koç burcuna dahildir. Bu burç grubuna dahil olan kişiler genel olarak azimli ve hırslı yönleriyle bilinir. Bu cüretkar koçlar tutkulu, motive olmuş ve kendine güvenen liderlerdir.

Koç burcu kadını ve erkeği, genellikle inançlarından, ideallerinden ve fikirlerinden ödün vermek istemez kendi şartlarına göre yaşarlar. Kabul edin ya da etmeyin, herkesin iyi ve kötü özellikleri vardır. Koç burcu kadını özellikleri ve Koç burcu erkeğinin özelliklerini gelin hep birlikte inceleyelim.

Koç Burcunun Özellikleri

Koç sadece zodyakın ilk burcudur. Aynı zamanda savaşı, saldırganlığı ve çatışmayı temsil eden Mars gezegeni tarafından yönetilir. Koç burcu, zeki, cesur ve kendine güvenen bir burçtur. Asil bir karaktere sahiptir ve bu nedenle çevresi tarafından sevilir.

Koç burçlarının daha çok görsel hafızaları kuvvetlidir bu durum kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz nedenlere sebep olabilir. Savaş alanına korkusuzca giren korkusuz bir liderdir. En önemli arzusu başarılı olmak ve kazanmaktır, kaybetmek Koçlara göre değildir. Bu arzular onları hayatı boyunca yönlendirir. Rekabet etmeyi severler ve aynı zamanda oldukça agresiftirler. Başarısızlık onlar için bir seçenek değil. Koç her işte en iyisi olmalı ve ilk sırada yer almalıdır.

 • Avantajları: Bağımsız, cömert, iyimser, hevesli, cesur.
 • Dezavantajları: Kaba, karamsar, çok bencil, dürtüsel hareketler, sabırsız, saf.

Koç Burcu Aşk ve Cinsellik

Koç burcu için aşk ve cinsellik çok önemlidir. Beğendikleri ve ilgi duydukları kişiyle hemen ilişki kurmak isteyebilirler. Onların hevesli ve cesur bir yapıları vardır. Partnerinin kendisini ona adamasını bekleyebilir.

Onlar için fiziksel görünüm ve güzellik her zaman çok önemlidir. İlgi duydukları bir kişi tarafından reddedilmeyi asla kabul edemezler. Bu onları öfkelendiren bilir ve korkutabilir. Sevdiklerini ve onayladıkları kişileri her zaman hissetmek isterler. Onlar çok ateşli ve tutkulu bir yapıya sahiptir.

Cinsel yaşamlarında da çoğu zaman içgüdüleri ile düşünmeden riskleri alırlar. Koç burcu aynı zamanda oldukça cüretkar da olabilir. Partneri onun için çoğu zaman ele geçirilmesi gereken bir av gibidir. Özellikle Koç erkekleri bu şekilde egolarını biraz tahmin etmek isteyebilirler. Koç kadınları ise bu şekilde cazibelerini test etmek isterler.

Kendi isteklerine öncelik vermeleri ve biraz bencil olan doğaları evlilik gibi uzun süreli ilişkilerde sorun çıkarabilir. İlişkilerinde genellikle sürtüşme ve çatışmalara çok sık rastlanabilir. Sözlü tartışmalara çok açık olabilirler. Koçların mutlu bir evlilik sürmeleri için uyum sağlamayı öğrenmeleri gerekir.

Koç Burçlarının Sağlığı

Koç burcu olan kişilerde baş ve yüz bölgeleri ile beraber kanla ilgili rahatsızlıklar daha fazla görülebilir. Baş ağrısı, migren, yüksek ateş gibi problemlere daha fazla rastlanabilir. Koç burçlarının enerjileri genellikle yüksektir. Sabırsız, düşüncesiz ve ani hareketler nedeniyle kaza ve sakarlıkları da yatkın olurlar. Düşme, vurma, çarpma gibi problemlere daha fazla rastlanır.

Diğer burçlara göre Koçlarda, adrenalin salgılanması daha yüksek olabilir. Bu da onların enerji ve coşkularıyla bağlantılı bir durumdur. Genel olarak sağlıklı ve güçlü bünyeleri vardır. Öfkelendiklerinde agresyon ve stres oluşabilir.

Bu durumda bazen sindirim sisteminde ve mide de hassasiyet yaratabilir. Ancak yapıları gereği bu durumları kabul etmekte zorlanan kişilerdir. Doktor yada bilirkişi sözü dinlemek istemeye bilirler. Koçlar farketmeden günlük hayatlarında kendilerini çok fazla yorabilirler. Bu nedenle de dinlenmeye özen göstermeleri gerekir. Kendilerini kazalara karşı özellikle riskli hareketlerden de uzak tutmaları önemlidir. Gezegenleri Mars, eğer haritalarında zararlı bir yerleşimde ise bünyeleri enfeksiyon, ateşli hastalıklar, iltihap, migren, psikolojik sorunlar, yaralanma, yanık gibi nedenlerden oluşabilecek durumlara ve problemleri daha açık olacaktır.

Fazla enerjilerini dengelemek için günlük hayatlarında düzenli spor yapmaları onların sağlıkları için hayat boyu önemlidir. Bunun yanı sıra özellikle beslenmelerine de özen göstermeli ve dengeli olmalıdırlar.

Koç Burçlarının İş Hayatı

Yönetici gezegenlerin Mars’ın temsil ettiği enerjilerini kullanabilecekleri işlerde daha başarılı olacaklardır. Sakin, güvenli ve düzenli işleri pek sevmeye bilirler. Onlar daha çok rekabet ve mücadele gerektiren işleri isterler. Önce nitelikleri nedeniyle yeni işlere başlama girişimde bulunmayı her zaman seveceklerdir.

Bulundukları ortamda Lider pozisyonuna yükselip çevresindeki kişileri de yönetmek isteyeceklerdir. Başka birinin yanında çalışan bir koç burcu insanı yetenek ve çalışmalarının her zaman takdir edilmesini bekler. İşbirliği yaparak çalışmaktan ve emir almaktan pek hoşlanmaya bilir. Bulundukları pozisyonda sorumlulukları varsa içgüdüleri ile başarılı olabilirler.

Çok fazla düzen ve Disiplin gerektiren işler yerine daha bireysel hareket edebilecekleri işler onların daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Enerji ve rekabet gerektiren dalgıç, askerlik, polislik, mühendislik alanları, madenlerle ilgili işler, itfaiyeci, kasap, tıp gibi işler Koç burçları için başarılı olabilecekleri mesleklerdir.

Koç Burcunun Sosyal İlişkileri

Koç burçları için sosyal hayat ve arkadaşlık önemlidir. Bulunduğu ortamlarda her zaman enerjik, konuşkan, girişken tavırlarıyla dikkat çekebilir. Ancak koçların egoları da oldukça güçlüdür. Bu durumda sabırsız ve inatçı tavırları arkadaşlık ilişkilerine yansıyabilir.

Kendi isteklerini ön plana almaları grup çalışmalarında bazen problem çıkarabilir. Koç burçları için her zaman yeni kişilerle tanışmak önemli olacaktır. Arkadaşlıklar konusunda çok heveslidirler. Bir çok tanıdıkları olabilir ama gerçek dostları azdır.

Koç burçları genellikle korkusuzca cesur girişimlerde bulunabilen kişilerdir. Ne zaman ne yapacakları olmadığından çabuk öfkelenip tartışmaya girebilirler. Bu durum arkadaşlık ilişkilerinde eğlendirici ve sevimli de görünebilir. Ancak uzun süreli ilişkilerde zaman zaman problemler yaratabilir.

Bir koç burcu zor durumdaki yakın arkadaşı için hemen harekete geçip yardımcı olmaya çalışacaktır. Genellikle içleri dışları bir kişilerdir. Plan yapmadan içgüdüleri ile hemen harekete geçebilirler. Zaman zaman hata yapıp başlarını derde sokabilirler. Genellikle iyi niyetli ve saf yanları nedeniyle de arkadaşları tarafından çok sevilen kişilerdir.

Koç Burcu Kadınının Özellikleri

Koç burcu kadını çok ama çok inatçıdır. Hem de öyle böyle değil bir şeyi kafasına koydu mu onu illa yapar. İnadından ve yapacaklarından onu hiçbir şey vazgeçiremez. Koç burcu kadını inatçı olduğu kadarda kıskançtır. Kıskançlıklarının farkındadır ancak kendi bile kıskançlıkları ile başa çıkamaz. Hem de sadece eşini yada flörtünü kıskanmakla kalmaz. Kardeşlerini, arkadaşlarını ve neredeyse sevdiği herkesi kıskanır.

Koç burcu kadını çok çekicidir. Sürekli seksi tavırlar içerisindedir, haksızda değildir. Erkekler tarafından çok beğenilen ve dikkat çeken kadınlardır. Tarif edilemez çekici özellikleri vardır.

Koç burcu kadınlarının egosu çok yüksektir. Kendini geliştiremeyen koç kadınının egosu çekilmez boyutlara gelebilir. Dünya onun etrafında dönüyor sanarlar. Çoğu zaman nereden çıkacağı belli olmayan bencillikleri vardır. Bazı ortamlarda kendilerini kontrol edemezlerse rahatsızlık oluşturabilirler.

Kendini geliştirmiş ve eğitimli olan bir Koç kadını farklıdır. Koç kadını birini çok severse aşk ya da arkadaşlık konusunda size öyle samimi davranır ki hayatınızdan hiç çıkmasın istersiniz. Size tam bir şirinlik abidesi gibi davranırlar. İlişkilerinde ilgiden çok hoşlanırlar, farklı türden sürekli ilgi görmek isterler. Onu hep sevin hep övün hep ilgilenin asla sıkılmazlar.

Koç burcu kadını dışarıdan çok sert ve otoriter görünebilir. Ancak sevdiklerine karşı sert görünümlü o kadının içinde yufka yürekli bir hanımefendi vardır. Bu yönünü sadece çok seven ya da çok yakından tanıyanlar görebilir. Aynı zamanda sinirlidir ve aniden öfke nöbetleri geçirebilir. Ancak saman alevi gibi öfkesi olan bu kadınların siniri kısa sürede geçer.

Koç burcu kadını ile cinsellik çok yorucu bir maraton koşusuna benzer. Enerjisi oldukça yüksektir. Onun bu enerjisine yetişmek çok zordur. Korkmayın Sizi seven bir koç burcu kadınına sahipseniz tüm enerjisini sizi mutlu etmek için kullanılacaktır.

 • Uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Balık
 • Uyumsuz olduğu burçlar: İkizler, Aslan

Koç Burcu Erkeklerinin Özellikleri

Koç burcu erkeği özelliği, doğası gereği baskındır ve tıpkı koç kadını gibi doğuştan gelen bir liderlik özelliği vardır. Meydan okumayı ve yüzleşmeyi sever. Agresif ve dengesiz yapısı ile dikkat çeker, bu yüzden bir Koç erkeğini evcilleştirmek tahmin edildiğinden daha zordur. Olgunlaşmamış Koç burcu erkeği diğer erkeklerle sürekli bir savaş halindedir. Dağ tırmanışı, araba yarışı veya dövüş sanatları tam da koç burcu erkeğine göredir.

Strateji oluşturma ve saldırı planlarını hayata geçirme konusunda yeteneklidir. Bu nedenle hayatın her alanında son derece rekabetçidir. Başkaları ile girdiği rekabetin yanında kendi kendine de rekabete girmekten hoşlanır. Zodyak takımının ilk olması nedeniyle koç burcu erkekleri her zaman 1 numara olma ihtiyacındadır. Birinin hayatında bir numarada yer aldığını hissetmezse liderliğe yükselene kadar çabalamaktan vazgeçmez.

Herkes sevgi dolu sözler duymak ister ancak, koç burcu erkeğinde bu istek üst seviyededir. Samimiyete önem verir, samimiyetsizliği hisseden özel bir radarı vardır adeta. İdeal eşi bulmakta zorlanır. Koç burcu erkeğinin ilgisini çekmek ancak uzun vadede mümkündür. Bu burcun erkekleri kovalanmayı değil kovalamayı sever.

Koç burcu erkekleri av değil avcıdır. Avcılık yeteneklerini özellikle flörtlerin de kullanır. Bir koç burcu erkeğinden ilgi görüyorsanız bunun tadını çıkarın. Çünkü siz karşılık vermeye başladıktan sonra onun heyecanı muhtemelen bitecektir. Sevmediği yada inanmadığı bir ilişkin içindeyse bu uzun sürmez. Kıskançlığı bunaltıcı boyutlarda değildir. Flörtünü yada sevgilisini ilişkide sıkmaz.

İlk bakışta dikkat çeken otoriteden çok hoşlandığı için bu özelliğini ortaya koymak ister. Hata yaptığında hatasını kolay kolay kabul etmez. Her konuda bilgi sahibi olmak ister, son derece meraklıdır. Birden fazla konu ile ilgilendiği zaman merakını dizginleyebilir. Özgürlüğünün kısıtlamasından nefret eder.

Yardımseverdir, birine yardım etmesi için tanıması gerekmez yardım söz konusu olduğunda yapacağının sınırı olmaz. Dostları onun için çok önemlidir bu nedenle dostları tarafından kırılmayı ve incinmeyi hiç sevmez. Eğer biri onu kırar yada üzerse misliyle karşılık vermek ister. Sosyal yaşamı kuvvetlidir ancak huzur bulduğu ve dinlenmek için kendini attığı yer evidir.

 • Uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Terazi, Oğlak
 • Uyumsuz olduğu burçlar: Boğa, Akrep
Ziyaretçi Yorumları
5N1B Network © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.