Karantina Döneminde İzlenecek Harika 10 Film Önerisi

Karantina Döneminde İzlenecek Harika 10 Film Önerisi

Koronavirüsün yayılmasının nedeniyle beyaz perde durma noktasına geldiğinden belki de bu zamana kadar gözünüzden kaçırdığınız harika başyapıtları sizler için derlemeye çalıştık.

COVID-19 nedeniyle eve kapanmaktan ve çevremize duyarlı olmaktan başka şansımız yok. Ancak bu durumu mümkün oldukça eğlenceli hale getirmekte bizim elimizde. Tüm filmleri art arda izlemek için zamana sahip olmak gerekiyor. Bu dönemde bolca vakit bulabileceğimiz o beklenilen zaman (her ne kadar üzücü olsa da).

Bu süreçte kendimizi daha çok sıkıp iyice stres ve panik durumumuzu arttırmamıza gerek yok. Aşağıdaki listemizde karantinada izlenecek filmler denilince akla gelen enleri sizler için toplardık.

Çılgın Max: Öfkeli Yollar (Mad Max: Fury Road)

çılgın max öfkeli yollar

Medeniyetin çöküşünden yıllar sonra, zalim Ölümsüz Joe, Hisar’daki çöl kalesinde kıyametten kurtulanları köleleştirir. Savaşçı Imperator Furiosa (Charlize Theron), cesur bir kaçışta despotun beş karısına liderlik ettiğinde, yalnız ve eski bir tutsak olan Max Rockatansky (Tom Hardy) ile ittifak kurar. Savaş Teçhizatı adlı devasa zırhlı kamyonda güçlendirilmişlerdir. Wasteland’da ölümcül yüksek hızlı bir kovalamada acımasız savaş ağasını ve yandaşlarını geride bırakmaya çalışıyorlar.

YönetmenGeorge Miller
Yapım10 Ağustos 2016
Bütçe350 Bin $
TürAksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
IMDb Puanı8.2 / 10

Dehşet Kapanı (The Cabin in the Woods)

The Cabin in the Woods

Aynı üniversiteden 5 arkadaş küçük bir tatil için uzak orman kulübesine vardıklarında, onları bekleyen dehşetleri bilmiyorlardı. Gençler birer birer orman zombilerinin kurbanı olurlar, ancak oyunda başka bir faktör daha vardır. İki bilim adamı (Richard Jenkins, Bradley Whitford) korkunç olayları manipüle etmektedir. Koronada izlenecek filmler arasında yer alıyor mutlaka göz atın.

YönetmenDrew Goddard
Yapım6 Mayıs 2014
Bütçe42 Milyon $
TürKorku, Fantastik, Komedi
IMDb Puanı7.1 / 10

Labirent: Ölümcül Kaçış (The Maze Runner)

Labirent: Ölümcül Kaçış

Bir genç olan Thomas (Dylan O’Brien), dev bir labirentin merkezindeki açık alana gelir. Kendisinden önce oraya atılan diğer gençler gibi, önceki hayatına dair hiçbir anısı yoktur. Thomas hızla grubun bir parçası olur ve kısa süre sonra kendisine Runner statüsüne terfi ettiren benzersiz bir bakış açısı sergilenir. Bir kaçış yolu bulmak için sürekli değişen gizemli labirentte çıkış yolunu bulmaya çalışırlar. Ekipteki tek kadın Teresa (Kaya Scodelario) ile birlikte Thomas, yandaşlarını bir çıkış yolu bildiğine ikna etmeye çalışır.

YönetmenWes Ball
Yapım2 Aralık 2014
Bütçe81.3 Milyon $
TürMacera, Bilim Kurgu, Aksiyon, Gizem Ve Gerilim
IMDb Puanı6.9 / 10

Maleficent (Malefiz)

Maleficent

Saf kalpli güzel bir genç kadın olan Maleficent, orman krallığında cennet gibi bir hayata sahiptir. İstilacı bir ordu toprağı tehdit ettiğinde, Maleficent yükselir ve onun en şiddetli koruyucusu olur. Ancak korkunç bir ihanet kalbini sertleştirir ve onu intikam peşinde koşan bir yaratığa çevirir. İstilacı kralın halefi ile destansı bir savaşa girer, sonra yeni doğmuş kızı Aurora’ya lanet eder. Daha sonra çocuğun krallıkta barışın anahtarını elinde tuttuğunu fark eder. Soluksuz izleyeceğiniz bu filmin devamını (Maleficent 2

YönetmenRobert Stromberg
Yapım22 Kasım 2015
Bütçe241.4 Milyon $
TürFantezi, Macera, Aksiyon
IMDb Puanı7.0 / 10

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi (Portrait of a Lady on Fire)

Portrait of a Lady on Fire

1770’de Fransız kontesinin genç kızı, düğün portresini yapmak için görevlendirilen kadın sanatçıyı çekici bulduğunu fark eder ve olaylar gelişir.

YönetmenCéline Sciamma
Yapım6 Aralık 2019
Bütçe3.8 Milyon $
TürDrama, Romantizm, Tarih
IMDb Puanı8.1 / 10

Parazit (Parasite)

parasite film

Açgözlülük ve sınıf ayrımcılığı, zengin Park ailesi ile yoksul Kim ailesi arasında yeni kurulan simbiyotik ilişkiyi tehdit edecektir. Özellikle Kore filmlerini seviyorsanız türünün gelmiş gelmiş en iyi yapımlarından birisi olan Parazit tamda sizin aradığını film olabilir.

YönetmenJoon-ho Bong
Yapım11 Ekim 2019
Bütçe53.4 Milyon $
TürGizem Ve Gerilim, Drama, Komedi
IMDb Puanı8.6 / 10

Black Panther (Kara Panter)

kara panter film

Babasının ölümünden sonra T’Challa, hak ettiği yeri almak için Afrika ülkesi Wakanda’ya geri döner. Güçlü bir düşman birdenbire yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın kral ve Kara Panter olarak cesareti, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini riske atan bir çatışmanın içine çekilir. İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini toparlamalı ve Kara Panter’in tüm gücünü göstermelidir.

YönetmenRyan Coogler
Yapım2 Mayıs 2018
Bütçe700.2 Milyon $
TürFantezi, Macera, Aksiyon
IMDb Puanı7.4 / 10

Lady Bird (Uğur Böceği)

uğur böceği film

Genç bir kadın olan Saoirse Ronan, lise son sınıfta olaylı ve dokunaklı bir yıl boyunca güçlü iradeli annesi ile sevgi dolu ama çalkantılı bir ilişkiye girer. Sıra dışı bu hayat hikayesi mutlaka izlemeye değer.

YönetmenGreta Gerwig
Yapım13 Şub 2018
Bütçe48.9 Milyon $
TürDrama, Komedi
IMDb Puanı7.5 / 10

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 / 2

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları

Harry, Ron ve Hermione, Lord Voldemort’a karşı son bir savaşa hazırlanırken, iyiyle kötülük arasında bir çatışma beklenir. Harry, dünyayı kötülükten kurtarma görevinde güvenilir bir lidere dönüşmüştür. Arkadaşlarıyla birlikte alçak büyücüyü ölümsüz tutan Hortkulukları aramalıdır. Harry ve Voldemort, karanlığın güçlerinin nihayet eşleriyle karşılaşabileceği destansı bir hesaplaşma için Hogwarts Kalesi’nde buluşur. Ayrıca karantina döneminde izlenecek fantastik macera filmi arayanlara Harry Potter serisi ilaç gibi gelecektir.

YönetmenDavid Yates
Yapım24 Temmuz 2014
Bütçe381 Milyon $
TürFantezi, Macera
IMDb Puanı8.3 / 10

The Dark Knight (Kara Şövalye)

the dark knight (kara şövalye)

Müttefikler Teğmen Jim Gordon ve Savcı Savcısı Harvey Dent’in yardımıyla Batman, Gotham City’deki suçları sıkı bir şekilde önlemeyi başardı. Ancak kendine Joker diyen aşağılık genç bir suçlu, kasabayı aniden kaosa sürüklediğinde, pelerinli Crusader, kahramanlık ve uyanıklık arasında ince bir çizgide yürümeye başlar.

YönetmenChristopher Nolan
Yapım18 Temmuz 2008
Bütçe2 Milyon $
TürFantezi, Macera, Aksiyon
IMDb Puanı9.2 / 10

Böylelikle film önerilerimizin sonuna geldik. Sizlerde yorumlarda en beğendiğiniz ve mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz güzel filmleri belirtebilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler 👋

Ziyaretçi Yorumları
5N1B Network © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.