Kan Taşı Nedir, Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kan Taşı Nedir, Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Doğal yoldan sağlığa kavuşmayı kolaylaştıran yöntemlerden biri olan kan taşı, kanı temizlemek ve yüzyıllardır daha dinç olmak için kullanılan bir taştır türüdür.

Egzotik görünümü ve faydalı etkisi nedeniyle büyülü bir taş olduğu düşünülmektedir. İnsan hayatının tüm olumsuz yönlerini yok etme etkisiyle bilinen kan taşı (bloodstone), ruhunuza rahatlık ve bedeninize serinlik kazandırdığı söylenmektedir. İnsanların acil kararı vermeleri gereken anlarda en doğru kararı vermelerine yardımcı olur.

Bazı değerli taşlar, farklı ışık kaynakları altında belirgin veya çarpıcı renk değişikliği gösterir. Yapay ışık altında baktığınızda bu taş kırmızı görünebilir, güneş ışığına çıktığında birdenbire yeşile döner.

Kan Taşının Özellikleri

Bloodstone, hayalleri geliştirmeye yardımcı olur (bilinçli veya bilinçsiz), yaratıcılığa ve tutkuya ilham verir. Kişinin geçmişten arınmasına, şuanki hayatı yaşamasına yardımcı olur. Sahibini kötü, olumsuz veya korkutucu durumlara girmekten korur. Bu taş, sahibinin kişisel olarak gelişmesine, hatalarını affetmesine ve dönüşüme açık olmasına yardımcı olacaktır.

Uyum sağlayan bir taştır, zor zamanlarda zihni sakinleştirir. Kafa karışıklığını giderir ve sinirliliği azaltır. Kişiyi daha ruhani olmaya ve hayattan kopmamasına yardımcı olur.

Kan taşı, kan ve lenf akışını teşvik eder. Kanı saflaştırmaya yardımcı olur. Doğal bir enerji arttırıcı olarak bilinir ve karaciğer, bağırsaklar, böbrekler, mesane vb. zengin organlar gibi organları temizlemek için kullanılır. Alt çakralarda kullanmak için harika bir taş türüdür.

Kimyasal formülSiO2 Silikon dioksit
Kristal yapıTrigonal – mikrokristalin agregalar
Renk TürleriYeşil, elma yeşili, yeşilimsi mavi, kahverengi kırmızı lekeler
SertlikMohs ölçeğinde 6,5 ila 7
Kırılma indisi1.530 ila 1.540
Yoğunluk2,58 ila 2,64
ParlaklıkCamsı, mumsu ila reçineli
Nerede BulunurHindistan, Avustralya, Brezilya ve Madagaskar başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesi.
kan taşının faydaları

Kan Taşının Faydaları

Bu taş, güçlü bir şifa taşıdır. Topraklaması ve koruyucu enerjisi zihni güçlendirmeye ve sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca kan taşı, koruyucu özellikleriyle bilinir ve tehdit edildiğinizde çok faydalıdır.

İster şantaj, ister işyerindeki olumsuz kişilerin baskısı veya fiziksel şiddet olsun, bu tip tehditlerle sizin aranızda psişik bir engel oluşturabilir.

Ayrıca, ne zaman geri çekilmeniz gerektiğini ve ne zaman tehlikeyle yüzleşmeniz gerektiğini, ayrıca ne karar verirseniz verin çalışacak cesaret ve gücü size söyleme konusunda içgörü sağlar.

Unutulmaması gereken bir nokta: Eğer tehdit edilirseniz, gasp edilirseniz veya saldırıya uğrarsanız, bunları yapan kişi yasal işlemlere tabi olabilir. Kendi güvenliğinizi korumak için bir avukata veya polise danışmanız gerekir.

Kan taşı, hayatınızda duygusal bir mücadele yaşarken kullanabileceğiniz en değerli taşlardan biridir. Kendinizi kötü hissettiğinizde sürekli tekmelendiğinizi hissetmeniz durumunda, kan taşı kendinizi ayağa kaldırmanıza ve iyimser ve yapıcı bir şekilde devam etmenize yardımcı olacaktır.

Bu taş aynı zamanda bilgeliğin ve cesaretin öneminin bir hatırlatıcısı olarak da yardım etmektedir. Bunu yapmakta zorlandığınız zamanlarda bu şekilde daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olabilir.

İyi tavrınızın bir fark yaratmadığını hissettiğinizde ve kaderinizin size kötü davranmaya devam ettiğinde, bu taşı kullanın. Bu duyguyu aşmanıza ve dünyaya olumlu katkılar sağlamaya devam etmenize yardımcı olabilir,

Kan Taşı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kan taşının diğer adı nedir?Bilimsel olarak Literatüre Helyotrop adıyla bilinmektedir. İngilizce’den direkt olarak çevrilmiş olan bu taşın adı Bloodstone’dur. Ülkemizde genellikle berberlerde saç / sakal kesimi sırasında kanayan bölgeye sürülerek kanı durdurmak için kullanıldığından dolayı berber taşı olarakta bilinir.

Kan taşı fiyatlarıOrtalama olarak 1 ct (200 gr.) 1.5 / 6 Dolar arasında değişmektedir. Direkt olarak çevirirsek günümüz kuruyla 10-50 TL arasında değere sahiptir.

Kan taşının cilde faydaları nelerdir?Kan taşı genel olarak kanayan bölgeye sürüldüğünde, o bölgeye büzüştürerek kan akışını engellemektedir. Cilt için farklı bir özelliği bilinmemektedir.

Kan taşı nereden alınabilir?Bazı büyük çaplı aktarlarda bulunma ihtimali olsa da genel olarak internet üzerinden sipariş verilebilmektedir. Ayrıca takı olarakta yaygın satılmaktadır. Kolye, bileklik, tespih gibi…

Kan Taşı Taşı Nasıl Temizlenir

Bu taşı temizlemenin yolu, kuvars veya turmalin gibi diğer taş türlerini temizlemekle aynıdır. Tek yapmanız gereken onu cam bir kaba koymak ve üstüne yeteri kadar deniz tuzu eklemek. Eğer vaktiniz varsa bu su içerisinde birkaç ay kadar bekletin.

Granat taşını yüklemek veya etkinleştirmek için bütün gece dolunay ışığına maruz bırakılması gerekecektir. Bundan sonra sizi korumaya devam etmesi için tekrar kullanabilirsiniz.

Takı, aksesuar vb. amaçla kullanıyorsanız aşağıdaki pratik yöntemleri deneyin.

  • Ayışığı: Birçok kristal ay ışığında lekelenebilir. Bu yöntem ham veya hassas kristaller için iyidir. Kan taşını dolunayın olduğu gece açığa bırakabilirsiniz.
  • Güneş Işığı : Güneş ışığı da bir kristali temizlemenin farklı yoludur. Gün içinde kristali dışarıda bırakabilir ve güneş ışınlarının işini yapmasına izin verebilirsiniz.
  • Adaçayı veya Palo Santo: Kristalleri lekelemek için beyaz adaçayı veya palo santo kullanılabilir.
Ziyaretçi Yorumları
5N1B Network © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.