İkizler Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

İkizler Burcu Özellikleri ve Tüm Detaylar

İkizler burcu Zodyak’ın üçüncü burcudur. Hava elementinden kaynaklı değişken nitelikler taşırlar. 21 Mayıs – 20 Haziran arasında doğan kişiler ikizler burcundan kabul edilir. Yönetici gezegenlerin Merkür’dür. İkizler burcu hareketli, canlı, zeki, iletişim kurma konusunda başarılı bir burçtur.

  • İkizler Burcu Tarihi: 21 Mayıs – 20 Haziran
  • Zodyak Sırası: 3 (Üçüncü)
  • Element: Hava
  • Renk: Sarı, gri, mavi, açık mavi
  • Uğurlu Gün: Çarşamba
  • Gezegen: Merkür
  • Uyumlu Burçlar: Terazi, Kova
  • Şanslı Sayıları: 5
  • Şanslı Taşları: Akik, inci
  • Nitelik: Değişken, Uyumlu, Sosyal

Düşünce yapısı entelektüel paylaşım ve ortak amaçlar doğrultusunda hava grubu burçlarıyla anlaşacaktır. Ayrıca, ateş grubu burçlar olan Koç, Aslan, Yay burçları ile ilişkileri oldukça kuvvetli olabilir. Bu kişilerle ev arkadaşı olabilirler hem de oldukça uyumlu birer sevgili haline gelebilirler.

İkizler Burcunun Özellikleri

Bu burçta Doğan kişiler entelektüel, zeki, hareketli, konuşkan, meraklı, kararsız, değişken, huzursuz, takıntılı olabilirler. Yönetici gezegenlerin Merkür çok hızlı bir gezegendir. Gezegenin etkisindeki bu kişilerde her zaman hızlı fikir değişiklikleri görülebilir. Hareketli ve yaşam boyu genç kalabilmeyi başaran kişilerdir.

Çok zeki olmalarına rağmen fazla meraklı değildirler ve huzursuz tabiatları nedeniyle bazen fırsatları kaçırabilirler. Onların biraz daha sabırlı ve kararlı davranmayı öğrenmeleri gerekir. İkizler burçları meraklı yapıları nedeniyle hayattan sürekli bir şeyler öğrenmeye meyillidirler.

Onlar için bilgi öğrenmek, başkalarına iletmek ve bununla ilgili her türlü iletişim konuları ilgi alanlarında olacaktır. Çok iyi bir yazar olabilirler, hatip olabilirler. Çift karakterli ve özgür doğaları sık sık fikir değiştirmelerine ve bağımlı ilişkilerden de biraz uzaklaşmalarına neden olabilir. Bu durum onları uzun vadeli ilişkilerden biraz alıkoyabilir.

İkizler Burcu Aşk ve Cinsellik

İkizler burcu için sevgi ve aşk gereklidir ama aynı zamanda özgürlüğünde kısıtlayacak kavramlar olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle ikizler burçları genellikle özel ilişkilerinde çok güçlü bağımlılık kurmaktan çekilebilirler. İkizler girişken, soğukkanlı ve atiktir. Zeki, meraklı, heves ve yeni şeylere karşı ilgi duyan hareketli kişilikleri vardır. Bu nedenle sevgi ve aşk ilişkilerinde değişken ve şıpsevdi bir tavır sergileyebilir.

Bu kişiler bazı özel ilişkilerde güvenilmez bulunabilirler ancak çok çekici kişilerdir. İlişkilerinde tensel iletişimden önce zihinsel iletişime önem verirler. Bu nedenle konuşmak ve bilgi paylaşımı onlar için önemli olacaktır.

İkizler burcu ile birlikte olacak bir kişinin çok yönlü, entelektüel ve kendini sürekli yenileyen biri gerekmektedir. İkizler burcu arkadaş canlısıdır ve sosyal çevresi de genellikle geniş olacaktır. Yakın ilişkilerinde baskı görmekten, kıskanılmaktan hoşlanmaz. Cinsel ilişkilerinde tutkular değil daha çok deneyimler önemli olabilir. İlgisi çabuk değişebilir ve aynı anda bazen birden fazla kişiyle de ilişki içerisinde olduğu gözlenebilir. Özellikle ikizler erkeklerine bu duruma biraz daha fazla rastlanmaktadır.

İkizler Burçlarının Sağlığı

İkizler burçları hem fiziksel hem de zihinsel olarak güçlü olmalarına rağmen huzursuzdur. Yapıları gereği sinirsel enerjilerinde zaman zaman dengesizlik yaratabilir. Çok yönlü, hareketli ve gergin yapıları nedeniyle en fazla uyku sorunları ve sinir problemleri ile karşılaşılabilen burç grubudur.

İkizler burcu bedenimizde akciğer, kollar, omuzlar ve köprücük kemiğini yönetir. Soğuk algınlığı gibi durumlar zatürre, bronşit ve ciğer hastalıklarını ortaya çıkarabilir.

İkizler burçları kolay kolay kilo anlamazlar. Genellikle fiziksel olarak uzun boylu uzun kol ve bacakları olan zayıf kişilerdir. Sabırsız ve hareketli yapılarından dolayı sakarlıklarla ve küçük kazalarla çok fazla karşılaşabilirler. Bu nedenle daha dikkatli hareket etmeleri gerekir.

İkizler Burçlarının İş Hayatı

İkizler burçları Merkür’ün de etkisiyle zekaları ve yetenekli konuşmalarıyla çevrelerindeki herkesin hemen ilgisini çekebilen kişilerdir. Genellikle hareketli ve zihinsel olarak onu uyaran işleri tercih edecektir. Enerjisi yüksektir hiç dinlenmeden günlerce çalışabilir.

Paraya önem vermeye bilirler. İnsanlarla iletişim kuracakları işlerde her zaman başarılı olacaklardır. Bunlar arasında gazetecilik, eğitim, medya, yayıncılık, yazarlık, öğretmenlik, pazarlama ve halkla ilişkiler bölümleri örnek verilebilir. Ticaret onların başarılı olabileceği meslekler olarak sayılabilir.

İkizler burcu özellikle iş hayatında zeki yapılarıyla kurnaz tavırlarda sergileyebilir. Özgür ve huzursuz doğalarından ötürü uzun süre istikrarlı bir şekilde çalışmak bazen zora sokabilir. İkizler burçları genellikle aynı anda birden fazla işle ilgilenmek isteyeceklerdir. Olumlu sosyal özelliklerini başkalarını motive etmede kullanabilirler. Çalışanlarının yeteneklerine de değer verip onları destekleyeceklerdir.

İkizler Burcunun Sosyal İlişkileri

Hareketli, konuşkan, neşeli, esprili, ve zeki ikizler burçları sosyal hayatta her zaman başarılı olabilir. Arkadaş çevresinde aranan kişilerdir. Çok sevimli olmaları nedeniyle girdikleri ortamlarda çok kolay iletişim kurabilirler. İkizler burçları değişik insan grupları ile aynı anda arkadaş olabilirler.

Yenilikten hoşlanan meraklı ve hevesle kişilerdir. Bu da yeni tanışmalar ve yeni ilişkiler gündeme getirecektir. Çok sayıda arkadaşı olmasına rağmen ilişkilerinde duygusal bağ kurma konusunda bazen zorlanabilirler. Çoğu zaman daha yüzeysel davranabilirler. Değişken fikirleri olduğu için ilgilerini çabuk yitirebilmektedirler.

Bazen o kadar çok konuşurlar ki konuştukları sözleri de unutabilirler. Bu nedenle de başkaları tarafından güvenilmez olmakla suçladıkları olabilir. İkizler burcuyla herhangi bir tartışmada üste çıkmaz zordur. Son derece konuşkan ve ikna edicidirler. En entelektüel burç grubu olması nedeniyle de sohbet ortamlarında konuşabilecek her zaman çok fazla konusu olacaktır. Ancak bu konuşmalar Bazen o kadar çok abartılır ki karşısındakini dinlemeyen ihmal edebilir.

İkizler Burcu Yükseleni

İkizler burcu uzun boylu, zayıf, kol, bacak ve parmakları genellikle uzun ve ince olan kişilerdir. Çok hareketli, değişken, huzursuz, meraklı, neşeli ve zekidirler. Okuma yazma öğrenen eğitim konuları her zaman ilgilerini çeker.

Sosyal hayatta çok başarılıdır ve bulundukları toplum içerisinde de sevilen, aranan kişilerdir. Yükseleni ikizler olan kişiler her zaman değişiklik ister ve monoton olan her şey onlara sıkıcı gelebilir. Sürekli hareket halinde olmak istemeleri nedeniyle seyahatler de, gezilerde… iletişimle ilgili her konu onları ilgilendirir. Bu durum onları her zaman genç tutmaya yarar.

Kolay kolay yaşlanmayan burç grubudur. Aynı anda birçok işle ilgilenir birçok kişiyle de ilişki kurabiliriz. Özel hayatlarında, özgürlüklerine çok düşkün oldukları için tek bir kişiye bağlanmak da bazen zorlanabilirler. Huzursuz, değişken ve kararsız yapı yakın çevresi tarafından çoğu zaman maymun iştahlı, iki yüzlü olarak da tanımlanabilir. En çok önem verdikleri konu aslında arkadaşlıktır.

İkizler Burcu Kadınının Özellikleri

Ikizler burcu kadını çok yönlü, hareketli, zeki ve çekicidir. Merkür’ün etkisi nedeniyle akılları çok hızlı çalışır ve hızlı karar verebilirler. Onlar için eğitim her zaman önemli olacaktır. Yeni şeyleri öğrenmek ve kendilerini geliştirmek isterler. Bağımsızlığı da çok önemli olduğu için bunu sağlayacak iş, kariyer ve maddi güvenceye de önem vereceklerdir.

Onları çok kısıtlamayacak ve rahat hareket etmesini sağlayacak işler daha çok iletişim ve eğitimle ilgili meslekler onlara uygun olabilir. Evde zaman geçirmeyi çok sevmeyebilirler. Sosyal hayat onlara her zaman çekici gelecektir.

Yolculuk ve seyahat onlar için vazgeçilmez olabilir. Aşk ve duygusal hayatlarında biraz kararsız kalabilirler. Onlar için zihinsel olarak anlaşabilecek ve özgürlüklerini kısıtlamayacak kişiler uygun olacaktır. Çok belli etmeseler de kendilerine güvenirler. Biraz fazla hırslıdırlar. Çocuklarla da rahatlıkla iletişim kurabilirler. Çocuklarla arkadaş olabilirler ancak bazen disiplin sağlamakta zorlanabilirler.

İkizler Burcu Erkeğinin Özellikleri

Merkür’ün yönettiği ikizler burcu erkeği neşeli, konuşkan, hareketli, esprilidir. Zeki ve meraklı yapısıyla bulunduğu ortamda hemen dikkati çeker. Onlar çok zeki olduğu kadar bağımsız yaşamayı ve çalışması da sever.

Özgür doğası ve değişken tabiatı nedeniyle iş ve özel ilişkilerinde zaman zaman uzun süreli istikrar sağlamak da sorun yaşayabilirler. İkizler burcundan bir erkeğin aşık olması ve uzun süre ilgisini sürdürmesi zor olabilir. Arkadaş çevresi geniştir ve oldukça sosyaldir. Meraklı doğası nedeniyle her zaman yeni kişilerle tanışmak ona cazip gelecektir.

İkizlik burcunda olan bir erkekle birlikte olan kadının her şeyden önce zekasının hitap edebilmesi ve onunla fikirsel paylaşımlar yapabilmesi gerekmektedir. Partnerinin çok yönlü olması her zaman şaşırtması ve meraklandırması gerekmektedir. Kıskançlık ikizler erkeği için çok itici olabilir. İkizler erkeğinin çoğu zaman ne yapacağını kestirmek zordur, çok ani kararlar verebilir.

Ziyaretçi Yorumları
5N1B Network © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.